Ve Folmavě vznikne policejní stanice

Folmava – Kvůli zvýšené kriminalitě v příhraničí vznikne na Folmavě u Domažlic policejní stanice. Dovolávali se jí i místní obyvatelé. Na bývalém hraničním přechodu se totiž rozmáhá prostituce a obchod s drogami.

Zavést trvalý policejní dohled nad Folmavou byla zčásti také snaha sousední České Kubice. Obci jde především o bezpečnost místních lidí a snížení kriminality v této oblasti. Strážci zákona se sem nastěhují po novém roce. Velké procento trestné činnosti, kterou policisté musí řešit v příhraničí, vzniká i v místních tržnicích.

Na jedné z nich nedávno zasahovali policisté společně s německými kolegy a českou obchodní inspekcí. Kromě padělaného zboží našli v jedné tržnici i drogy. Časté razie v příhraničí však dosud nestačili k úplnému nastolení pořádku a problematika neblaze ovlivňuje situaci i v sousedním Bavorsku.

Video Reportáž Zdeňka Mlnaříka
video

Reportáž Zdeňka Mlnaříka

„Jde nám o problematiku drogové kriminality i o poskytování sexuálních služeb,“ informoval zástupce vedoucího územního odboru PČR Domažlice Petr Kubal. Nová stanice vznikne v budově bývalé celnice, která nyní patří obci. Ta už se s policisty dohodla na pronájmu. Na Folmavě by mělo sloužit deset policistů a službu by měli zajišťovat 24 hodin denně, jak prozradila mluvčí Policie ČR Domažlice Dagmar Brožová.

Folmavská stanice bude šestou služebnou obvodního oddělení v Domažlicích. O její vybudování se kvůli spolupráci na mnoha případech zasadila i bavorská policie.