Ve strážské věznici hořelo, vězni a strážní se nadýchali kouře

Stráž pod Ralskem (Českolipsko) – Dva vězni a tři strážní museli být ošetřeni poté, co se nadýchali zplodin z požáru, který vypukl ve věznici ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Oheň se rozšířil ve skladu pro výstroj odsouzených, kde probíhaly svářečské práce.

Ve strážském vězení hořelo zhruba tři hodiny. „V 08:47 zaznamenal hlásič požár v prostoru skladu pro výstroj odsouzených,“ uvedl ředitel věznice Simon Michailis. Po jedenácté hodině hasiči oheň dohašovali. Ředitel dodal, že v místě, kde hořelo, probíhaly schválené svářečské práce a příčinou požáru pravděpodobně bylo porušení bezpečnostních předpisů.

Budovu, kde hořelo, i objekt, který s ní sousedí, vedení věznice evakuovalo. Stěhovalo se zhruba 131 lidí. „Chování vězňů hodnotím kladně,“ poznamenal ředitel Michailis.

Pro hasiče byl zásah náročný, dostali se do zakouřených prostor, které požár navíc již poškodil. „Některé dveře se zkroutily a hasiči je nejprve museli rozřezat,“ řekla mluvčí hasičského sboru Zdeňka Štrauchová. Hořely podle ní molitanové matrace a další materiál, který byl ve skladu uložen.