Chladné Velikonoce lákají na lyže

Špindlerův Mlýn - Dětem dnes začínají velikonoční prázdniny. Řada rodin jich využije k lyžování na tuzemských horách. Těšit se mohou na podmínky, které si v ničem nezadají s hlavní lyžařskou sezonou, na poloprázdné sjezdovky, ale i na výhodnější skipasy a další zajímavé akce. V areálech se čeká hlavní nápor od pátku do neděle. Konec sezony podle vlekařů neurčí počasí, ale hlavně zájem lyžařů. O víkendech by se mohlo lyžovat nejméně do poloviny dubna.

Na téměř nejlepší podmínky za celou zimu lákají lyžaře před velikonočními svátky vlekaři z Krkonoš a Jizerských hor. Na svazích leží desítky centimetrů sněhu, mrzne, sjezdovky už jsou ale poloprázdné. Ve většině středisek už se navíc dva týdny jezdí za posezonní ceny a slevy lyžaře čekají i o Velikonocích. Třeba ve Špindlerově Mlýně mohou za cenu třídenního skipasu lyžovat 4 dny, a to kdykoli během zbytku zimní sezony.

Díky mrazům se daří udržovat i známé běžecké trati, třeba v okolí Špindlerova Mlýna jich je upraveno přes osmdesát kilometrů. Na horách navíc během Velikonoc čekají docela hezké počasí, vysvitnout by mohlo i sluníčko.

Video Co nabídnou české hory o Velikonocích?
video

Co nabídnou české hory o Velikonocích?

Co nabídnou české hory o Velikonocích?

Velikonoční prázdniny lákají lyžaře na hory

Ideální podmínky hlásí i Jeseníky

Rozhovor se Sylvií Dlouhou

Rozhovor s náčelníkem Horské služby Adolfem Klepšem

 Po krušnohorských svazích se budou prohánět lyžníci z počátku století

Vývojem počasí jsou nadšení i vlekaři v Krušných horách, kde leží 80 centimetrů kvalitního uježděného sněhu a ještě vrstva čerstvého prašanu. Tak ideální situace nebyla na krušnohorských svazích ani v lednu. „My jsme takové podmínky v tomto ročním období ještě nikdy nezažili, sjezdovky jsou v úplně perfektním stavu, lyžování je srovnatelné s únorovým počasím,“ raduje se provozovatel lyžařského areálu na Klínovci Martin Píša.

Loni už se touto dobou v Krušných horách držely teploty nad nulou i v noci, letos je stále ještě v provozu většina lyžařských areálů. Nejrůznější překvapení čekají návštěvníky hor po celý prodloužený sváteční víkend. „V rámci závodu historického telemarku budou lidi převlečení v historických maskách za lyžaře z dvacátých let,“ přiblížila mluvčí Skiareálu Neklid Julie Juricová.

Podmínky jsou ideální i v Jeseníkách na Ramzové. Mrzne, je tu metr sněhu a nový stále padá. „Takové sněhové podmínky a mrazové podmínky, jaké jsme zažili letos, jsme tady za 22 let ještě nezažili,“ chválí si vedoucí ski areálu Ramzová Karla Kubíčková.

A lyžaře se snaží přilákat i horské chaty a hotely, třeba na velikonoční balíčky, které spojují dobré jídlo, wellness, nebo i program pro nejmenší.