Nemocnice v Jindřichově Hradci modernizuje

Jindřichův Hradec – Pacienti i zaměstnanci nemocnice v Jindřichově Hradci se po letech příprav dočkali nového pavilonu. Přestěhují se do něj lůžková oddělení chirurgie, interny a neurologie a také některé ambulance. Výstavba pavilonu stála 180 milionů, a je významná nejen pro zlepšení zdravotní péče na Jindřichohradecku, ale v rámci celého Jihočeského kraje.

Na poslední úpravy už mají jenom víkend, stěhování začne v pondělí. Nejdřív personálu a v sobotu už do nových postelí ulehnou první pacienti. „Pro mě je to doopravdy něco úžasného. Nepočítala jsem, že se toho ještě dočkám,“ pochvaluje si staniční sestra Eva Jakešová a vrchní sestra Miroslava Fiedlerová doplnila: „Strašně nám to ulehčí práci. Těšíme se moc a myslím, že nejenom my, personál, ale i pacienti.“ Také ředitel zařízení Miroslav Janovský je spokojený: „Největší úspěch vidím v tom, že pro téměř 40 procent našich pacientů se vytvořilo jiné, lepší prostředí pro hospitalizaci.“

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové

Stěhování bude pro všechny jako cestování časem. Sto deset let starou budovu bývalého vojenského špitálu nahradí moderní objekt, vybavený zdravotnickou technikou i nábytkem jednadvacátého století. „Jde o zhruba 180 milionů. Bude ale samozřejmě potřeba dovybavení, takže nás čekají ještě další prostředky,“ uvedla náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD).

Nemocnice Jindřichův Hradec
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Modernizace bude pokračovat i příští rok. „Teď se nacházíme v koridoru, který spojuje nový pavilon D se starým pavilonem C. U tohoto pavilonu předpokládáme začátkem příštího roku mírnou rekonstrukci,“ vysvětlil ředitel Janovský. Pak už stačí jenom zbourat starou budovu a chodbou napojit na koridor do pavilonu urgentní medicíny.

Nemocnice definitivně ztratí svůj prvorepublikový ráz. Nový pavilon propojí všechny důležité budovy a vznikne moderní monoblok.