Účet za požár ve skladu výčepní techniky - 35 milionů

Plzeň - Včerejší požár v areálu plzeňské firmy Varia-Plus způsobil škodu 35 milionů korun. Škodu vyčíslil majitel objektu. Hasiči dostali oheň pod kontrolu až po čtyřech hodinách náročného zásahu. Na místě museli zůstat celou noc. Policie zatím nevyloučila ani variantu, že požár někdo založil úmyslně.

Požár v plzeňské části Litice hasilo 13 jednotek. Šedočerný hustý dým stoupající z místa byl vidět kilometry daleko. Plechový objekt se pod náporem ohně zhroutil, střecha i stěny spadly. Strop se zřítil také v administrativní budově. Hasiči museli použít jeřáby s plošinami, aby mohli vodu pouštět shora.

Nyní jsou u shořelého objektu ještě dvě jednotky dobrovolných a dvě jednotky profesionálních hasičů. Dnes se také na místo vrátí vyšetřovatelé hasičů a policie a budou zjišťovat, proč hořelo.

V době, kdy začalo v budově hořet, byli uvnitř lidé. Odešli ale sami ještě před příjezdem hasičů. Zdravotníci tak ošetřili jen jednoho ze zasahujících hasičů, který kvůli horku fyzicky zkolaboval. Do nemocnice ale nemusel.

Hasiči při zásahu používali dýchací techniku. Zásah ze začátku komplikoval slabý proud vody v místních požárních hydrantech.

Video Policie nevylučuje cizí zavinění požáru v Liticích
video

Policie nevylučuje cizí zavinění požáru v Liticích