Otázky Václava Moravce o dopadech vládních reforem

Do úvodní části přijdou ministr práce a sociálních věcí a místopředseda TOP 09 Jaromír Drábek a stínový ministr práce a sociálních věcí a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Prostřednictvím telemostu se přihlásí bývalý ministr financí Eduard Janota, makroekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Ungermann, prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel a poslanec Michal Babák (VV).

Hlavními tématy jejich diskuze budou: dopady vládních ekonomických reforem na různé skupiny obyvatelstva; zvýšení DPH – důchodová reforma, nebo vylepšování rozpočtu?; inflace v letošním roce a rizikové faktory růstu cen; úprava důchodů na základě nálezu Ústavního soudu; úpravy sociálních dávek; projednávání reforem s opozicí; prezidentské veto zákona o Úřadech práce; ČSSD před březnovým sjezdem; přímá volba prezidenta.

Do další části pořadu přijde politický ředitel ministerstva zahraničních věcí Pavel Fischer. Pohovoří na téma: situace v Libyi, mimořádný Summit EU; případná humanitární a vojenská pomoc; vliv na české firmy působící v Libyi.

ČT24 v neděli 6. března ve 12:00 hod.