Krobotovi narostly zaječí uši. Šulíkův nový film se představuje trailerem

Muž se zaječíma ušima, desátý hraný film režiséra Martina Šulíka, vstoupí do českých kin 5. listopadu. Vyprávět bude příběh převráceného života i nevšedního vhledu – hlavní hrdina v podání Miroslava Krobota totiž získá neobvyklou schopnost slyšet lidské myšlenky. Tvůrci snímku, jenž vzniká v koprodukci České televize, nyní odtajnili trailer.

Video Trailer
video

Trailer k filmu Muž se zaječíma ušima

Zdroj: Bioscop

Sedmapadesátiletý rodák ze Žiliny Martin Šulík se v minulosti podílel na dokumentárních projektech Československý filmový zázrak a Zlatá šedesátá, na svém kontě má i devět hraných filmů – naposledy se (v roce 2018) jednalo o road-movie Tlumočník s Jiřím Menzelem a Peterem Simonischkem.

Nyní se představuje hořkosladkou komedií Muž se zaječíma ušima – příběhem o muži, „kterému se život převrátí vzhůru nohama ze dne na den, ale i vyprávěním o našich představách o životě a o tom, jak někdy mohou být mylné a zároveň smutné i komické“, jak uvádějí tvůrci.

V hlavní roli se představí Miroslav Krobot; ve filmu ztvárňuje stárnoucího spisovatele, který najednou získá zaječí uši a spolu s nimi i mimořádnou schopnost slyšet nejen hlasy dalších lidí, ale i jejich myšlenky. V proměněné realitě literátova života bude Krobotovi sekundovat Oldřich Kaiser, Zuzana Kronerová, Zuzana Mauréry a Alexandra Borbély.