Skromnost stranou. Ceny MTV patřily rapperu Lamarovi

Hudební ceny MTV ovládl americký raper Kendrick Lamar. Nejlepším umělcem se ale stal písničkář Ed Sheeran. Novinkou letošního ročníku bylo udělování ceny za boj proti systému.

Video Události v kultuře
video

Ceny MTV ovládl rapper Kendrick Lamar

Kendrick Lamar na slavnostní ceremoniál v Los Angeles přicházel s osmi nominacemi a odcházel se šesti soškami, včetně hlavní ceny za videoklip roku. „Bůh nám dává všechny ty fantastické talenty,“ nepřiznal si v děkovací řeči skromně zásluhu na úspěchu. Skromnost je ostatně i spojena s jeho písní k oceněnému klipu. Ve skladbě Humble hiphopový mesiáš kritizuje velké ego i retušování fotografií.

Cenu za nejlepšího umělce roku si odnesl Ed Sheeran – anglický zpěvák a textař s irskými kořeny, který loni za oceánem získal i Grammy za píseň Thinking Out Loud. A letos boduje se svým novým albem Divide.

Za patnáctiletou kariéru ocenila MTV americkou zpěvačku Pink. Trojnásobná držitelka Grammy má na svém kontě pět studiových alb, jichž se prodaly miliony kopií. A písně z nich se dostaly často na horní příčky hitparád. „Všichni mě inspirujete. Děkuju, že jste tím, kým jste, a že nám svítíte na cestu,“ děkovala zpěvačka.

Poprvé se udělovala cena za boj proti systému. MTV ji rovným dílem udělila všem šesti nominovaným – například zpěvák John Legend si ji odnesl za klip, v němž upozorňuje na situaci přistěhovalců ve Spojených státech.