Filmová upoutávka týdne: Do ringu jde Rockyho předobraz

Když se řekne Rocky, filmoví fanoušci si automaticky vybaví Sylvestera Stalloneho. Postava znamenala průlom v hercově kariéře. Předobrazem pro Rockyho byl přitom skutečný člověk, jehož příběh mapuje nový film kanadského režiséra Philippe Falardeau, který ho už představil na festivalech v Benátkách a Torontu.

„Znáte mě, jenom o tom nevíte,“ představuje se Liev Schreiber jako Chuck Wepner v upoutávce na film Chuck. Je pravda, že kdo není fanoušek boxu, může tápat. Za zmínku určitě stojí, že v roce 1975 se v souboji o titul v těžké váze utkal se slavným Muhammadem Alim a v ringu s ním vytrval mnoho kol.

Právě tento souboj ale podnítil Sylvestera Stallonea, který napsal scénář k filmu Rocky. Wepner se tak stal předobrazem pro postavu Rockyho, který se nakonec dočkal několikadílné filmové série.

Nyní se dozvídáme, jak to vlastně bylo přímo s Wepnerem, a tak aktuální film nakukuje i za okolnosti, které přispěly ke vzniku filmové legendy. 

Režíroval kanadský tvůrce Philippe Falardeau, který už v minulosti dosáhl na nominaci na neanglicky mluvený film na Oscarech se snímkem Monsieur Lazhar.

Liev Schreiber a Naomi Wattsová
Zdroj: Reuters
Autor: Alessandro Bianchi

Chuck je zatím jeho posledním filmem a promítání se dočkal i na prestižních filmových festivalech v Benátkách a Torontu, tehdy ještě pod názvem The Bleeder. Nakonec se ale název filmu ustálil na Chuckovi.

Zatímco Wepner posloužil Stalloneovi při psaní scénáře filmu, který mu zajistil hereckou slávu, ve filmu Chuck se zase jednou z postav stává sám Stallone, kterého však ztvárnil zatím nepříliš známý Morgan Spector, který v upoutávce vypadá také trochu jako Robert Downey Jr. (Iron Man) nebo Oscar Isaac (Star Wars: Síla se probouzí). Paradoxní nakonec je, že Wepnerův představitel Liev Schreiber je v případě filmu Chuck uváděn rovněž jako jeden ze scenáristů. Kruh tedy vypadá kompletní.