10 párů, 350 světel a kilometr látky. Začíná osmá řada StarDance

Poslední hodiny zbývají do začátku StarDance. Osmá řada taneční soutěže dostane na parket například zpěvačku Annu K., lyžaře Ondřeje Banka nebo herečku Janu Plodkovou. Tančit začínají hvězdy v sobotu 8. října ve 20:00 na ČT1. Než se ale rozvítí reflektory, nahlédněte do zákulisí.

Video Události v kultuře
video

Začíná osmá řada StarDance

„Vždycky když začínáme, říkám si: pro pána krále, co já tam budu deset večerů říkat. Ale když se dostaneme zhruba k šestému dílu, nabere to velkou rychlost a zničehonic je finále,“ přiznává Marek Eben, který se opět zhostí moderování spolu s Terezou Kostkovou. A dodává, že i jeho soutěž rychle vtáhne.

Příprava StarDance ale trvá zhruba rok. Na každém vysílání se podílí 150 lidí, o přenos se stará 16 kamer, osvětlení zajišťuje skoro 350 světel. Vše dohromady propojuje 8 tisíc metrů kabelů. 

Během natáčení je ušito 75 dámských šatů a 30 pánských obleků, na které se spotřebuje přes kilometr látky. Diváci v nich uvidí deset soutěžních párů.

Ty začaly trénovat začaly už v létě, v sále na Kavčích horách. V přímých přenosech se ale postaví na parket v barrandovském ateliéru. Své taneční umění před zraky poroty a diváků si tu poprvé ověří 8. října. V osmé řadě je mimo jiné čeká novinka - díl věnovaný současnému tanci. A chybět nebude opět benefiční večer pro Centrum Paraple.

Které hvězdy letos tančí? Seznamte se s nimi ve fotogalerii: