Signal Festival 2015

PODÍVEJTE SE: Praha dává Signal k světelné show

Od 15. do 18. října bude Praha jenom zářit. Hlavní město oslní obyvatele i návštěvníky třetím ročníkem Signal Festivalu, který opět nabízí videomapping, site-specific projekce a světelné i interaktivní instalace. V přímém přenosu světelný zážitek zprostředkuje i web České televize.

 

Organizátoři přichystali v širokém centru města jednadvacet instalací. Rozsvítí se petřínská rozhledna, parky i památky, zahájení se odehraje doslova nad náměstím Jana Palacha. Jeden z největších projektů tvoří obrovská síť, která připomíná vlny tsunami v oceánu.

Video BORDOS. ARTWORKS – VIDEOMAPPING na Kostele sv. Ludmily
video

Neon a plasticita: První SIGNALní kostela sv. Ludmily (Bordos.Artworks)

Neon a plasticita: První SIGNALní kostela sv. Ludmily (Bordos.Artworks)

SIGNAL: Palác Kinských ožil ve světle a tónech (Petr Krejčík)

Na speciální trojrozměrnou projekci narazí lidé u Letohrádku Kinských. „Aby si mohli plně užít videomapping, budou muset použít 3D brýle,“ slibuje netradiční zážitek ředitel festivalu Martin Pošta. 

Některé instalace budou moct návštěvníci ovládat sami - třeba hlasem, jiné naopak reagují na pohyb. Mezi největší atrakce patří monumentální dóm na Klárově se čtvrthodinovou audiovizuální show. „Zjednodušeně řečeno jde o mobilní planetárium. 360stupňová projekce vás plně obklopí,“ slibuje Pošta.

Všech jednadvacet atrakcí je nainstalovaných tak, aby se k nim dalo dostat pěšky, festival cestu mezi nimi navíc usnadní speciálními přívozy. Součástí programu jsou i dva hudební večery a poprvé také program pro odborníky. 

Signal už zároveň připravuje příští ročník, peníze na něj - ve výši jednoho milionu korun - se rozhodl vybrat pomocí crowdfundingové kampaně. Jako obří světelné počítadlo pro vybrané finance slouží Petřínská rozhledna.

Video Zprávy ve 12
video

Začíná třetí Signal Festival

Začíná třetí Signal Festival

Jak vzniká festival Signal