Českou Benátskou naruší Helloween

Ve Vesci u Liberce vrcholí přípravy na jeden z největších tuzemských rockových festivalů – Benátská noc. Třiadvacátý ročník nabídne návštěvníkům na třech pódiích skoro osmdesát interpretů a skupin a také bohatý doprovodný program.
Video Přípravy na Benátskou!
video

Přípravy na Benátskou!

Festival Benátská! za třiadvacet let změnil působiště a mírně i název, od začátku pro něj ale platí, že je především přehlídkou tuzemských hudebníků. Nejinak tomu bude i letos - na třech pódiích ve Vesci u Liberce shromáždí téměř osmdesát interpretů a skupin, většinu z nich z Česka, návštěvníky ale překvapí i zahraniční hosté.

„Německá skupina Helloween vystoupí v sobotu večer a pak jsou tu američtí Village People, kteří vystupují v pátek,“ jmenoval dvě zahraniční kapely ředitel festivalu Pavel Mikez. Z české scény jim bude konkurovat žánrová směsice - vystoupí David Koller s novou deskou ČeskosLOVEnsko, metalový Arakain s hostující Lucií Bílou, rockový Blue Effect, oceňovaná Aneta Langerová, popoví Chinaski, Václav Neckář nebo punkrockové Bezpatyboty.

Předprodej zatím hlásí zhruba sedm tisíc prodaných vstupenek. Podle odhadů by ale mělo festival denně navštívit dvanáct až třináct tisíc lidí. Do areálu nesmějí se psy ani jinými zvířaty, zakázáno je také nápojové sklo, laserová ukazovátka či teleobjektivy. Areál ve Vesci je na dohled od obytných domů, za čtyři roky existence, si ale většina lidí v okolí na jeho existenci zvykla.

Letos jim Benátská! bude vyhrávat za okny od 23. do 26. července.