Medvídek přináší radost nejen divákům, ale i potřebným

Praha - Ve středu 12. září se konala benefiční akce filmu Medvídek spojená s projekcí filmu, dortováním a křtem speciální kolekce "ťapek" od firmy Baťa.

Diváci, kteří se přišli podívat na nový Hřebejkův film do kina Lucerna, přispívali penězi do kasičky anebo věcnými dary při vstupu. Celkem se vybralo 74 925 korun. Částka byla rovným dílem rozdělena mezi tři neziskové organizace: Klub nemocných cystickou fibrózou, občanské sdružení Anabell pomáhající ženám trpícím mentální anorexií a bulimií a nadaci Terezy Maxové.


Herečky Anna Geislerová a Táňa Vilhelmová spolu s Ivanem Trojanem, který je patronem Klubu nemocných cystickou fibrózou, scenáristou Petrem Jarchovským a producentem Ondřejem Trojanem v kavárně kina Lucerna předvedli své umělecké a kulinářské nadání při stylovém zdobení dortů.


Dorty se pak servírovaly hostům v prodejně firmy Baťa na Václavském náměstí, kde se konal křest originálních ťapek, které nesou kromě motivu Medvídka i podpisy Anny Geislerové a Táni Vilhelmové. Neprodejná kolekce bude společně s dary, které přinesli hosté do Lucerny, vydražena na tradičním Vánočním bazaru v Mokré čtvrti ve dnech 14.-17. prosince v Diskafé v Karlově ulici v Praze.

Herečky, které si svůj prodavačský talent za čtyři roky konání Vánočního bazaru skvěle vytrénovaly, přímo na místě prodaly několik párů za bezmála 19 000 korun. Celková částka věnovaná neziskovým organizacím se tak vyšplhala až na 93 825 korun. Nadaci Terezy Maxové, Anabell o.s. a Klubu nemocných cystickou fibrózou bude věnován i výtěžek letošního Vánočního bazaru.

Film Medvídek zhlédlo během prvního týdne od nasazení v kinech 100 000 diváků.