Česká filharmonie nabízí výjimečný májový romantický zážitek

Praha - Na koncertě České filharmonie vystoupí 2. května jeden z nejlepších současných světových violloncelistů, Nor Truls Mørk. První vystoupení se konalo na první májový večer, přední světový sólista předtím v Praze nehrál více než deset let.

Program koncertu je sestavený k připomenutí výročí tří hudebních skladatelů: Eugena Suchoně, Miloslava Kabeláče a Sergeje Prokofjeva. Začátkem května uplynulo 100 let od narození jmenovaných dvou českých skladatelů a 55 let od úmrtí Sergeje Prokofjeva. Česká filharmonie sestavila program z Kabeláčovy Předehry číslo 2, Suchoňových Metamorfóz a Prokofjevova Koncertu e moll pro violoncello a orchestr.

Orchestr bude dirigovat Američan Jonathan Stockhammer, vystupující v České republice poprvé. „Tato díla se nehrají často, takže slyšet je na živém koncertě je výjimečné,“ říká a dodává, že díla českých skladatelů, s nimiž se setkává poprvé, jsou pro něj velkým hudebním objevem. Propojení všech třech děl na programu jde podle dirigenta výborně dohromady i s ročním obdobím - divákovi poskytují výjimečný májový romantický hudební zážitek.

Truls Mørk hraje se světovými orchestry už od 90. let, v Praze vystupuje se svým vzácným nástrojem z 18. století.