Kašpárek v rohlíku zahrál všem nesucharům na Letní Letné

Praha - Šestý ročník festivalu Letní Letná je v plném proudu. Dnešní odpoledne patřilo hlavně dětem. Na festivalu nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění hrála totiž bejbypanková skupina Kašpárek v rohlíku. Na koncertě, na němž se podílela Česká televize jako hlavní mediální partner Letní Letné, vystoupili kromě stálé sestavy loutkohry Jihočeského divadla i Jan Kalina ze Sto zvířat, Blanka Šrůmová z Tiché dohody a Jiří Hradil z Tata Bojs. Kašpárek v rohlíku se na Letnou vrací i v sobotu - druhým dílem divadelního kabaretu.

Projekt Kašpárek v rohlíku vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu. Originální propojení divadla a hudby, kabaretu a koncertování je určeno společně pro děti i dospělé. Bejbypankový pohled na svět ale není „jedlý pro suchary, učitele se špičatými nosy a Boženu Němcovou“. Do projektu se zapojila i řada profesionálních nejen zpěváků-rodičů, například David Koller, Blanka Šrůmová nebo Milan Cais. Bejbypank hrají ve chvíli, kdy mají čas a chuť.

Kašpárek v rohlíku hrál a koncertoval také 27. srpna v Dobrém ránu z Ostravy. Jak se vstávalo v rytmu bejbypanku si můžete poslechnout v archivu iVysílání.

Video Reportáž Lucie Klímové
video

Reportáž Lucie Klímové


Hlavní hvězdou druhé poloviny Letní Letná je poslední z letošních francouzských souborů Le Boustrophédon. Každý večer od 27. do 31. srpna v 19 hodin uvede představení Court-Miracles, které je založené na cirkusovém umění a mistrovské práci s loutkami a jejich prolínání s živými herci. Vzniklo na základě pobytu členů souboru - mladých absolventů francouzské cirkusové školy - v pásmu Gazy, kde hráli pro děti postižené izraelsko-palestinským konfliktem.

Kromě francouzského cirkusu nabídne festival ve druhé polovině ale i další zajímavý program – retrospektivu legendárního improvizačního divadla VOSTO5 a pohádky až 4x denně zdarma (Teátr Víti Marčíka, Vojta Vrtek, Teatrotoč, Václav Strasser apod.)

Le Boustrophédon / Court-miracles
Zdroj: Letní Letná
Autor: Raphael Kann