Erotický komiks a ženy si neprotiřečí

Angoulême – Ve francouzském Angoulême končí v neděli čtyřdenní mezinárodní festival komiksu, největší evropská prezentace komiksové literatury. Každoroční přehlídka v zemi, která je světovou velmocí tohoto literárního žánru, letos poukázala na nový trend: na vzestupu jsou komiksy s erotickou tematikou a jejich tvůrci jsou většinou ženy, které do lechtivé hry vnášejí citlivost a humor.

„Když napíše erotický komiks žena, považuje se to za intelektuální a umělecké dílo. V žádném případě za něco tělesného nebo sexuálního. To je pro mě velmi příjemné,“ přiznala jedna z komiksových autorek Maïa Mazauretteová.

Téma erotiky s humorným ženským nadhledem podává například komiksová řada Péchés Mignons. „Má svůj půvab v tom, jak ženy zobrazuje,“ domnívá se redaktor Thierry Tinlot. „Nejsou to ženy dokonalých tvarů, jaké vidíte v televizi, ale dívky spíš plnoštíhlé, při těle, prostě jako ze života, žádné modelky.“  

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

Další překvapení, které každoroční festival v Angoulême objevil, se týká komiksových čtenářů. „Překvapilo nás, že většinu čtenářů těchto komiksů tvoří ženy. Mizí tak jedno tabu a znamená to, že i ženy se tomu tématu dokáží zasmát a přistoupit k sexualitě s humorem,“ upozornila redaktorka Anais Vanelová.

Vydavatel Benoit Cousin označil erotické komiksy za část trhu, která si ekonomicky vede velmi dobře. „Mají své čtenáře, byť se tím žádný z nich veřejně nechlubí,“ dodal.

Erotické komiksy
Erotické komiksy
Více fotek
  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228470.jpg
  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228473.jpg
  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228472.jpg