Zvoník od Tima Burtona a Joshe Brolina

Los Angeles - Nová adaptace klasického románu francouzského spisovatele Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži by se mohla objevit na filmovém plátně. Jak dnes napsal Hollywood Reporter, chystají se na ni společně Josh Brolin a Tim Burton, kteří by chtěli znovu ztvárnit příběh tragické lásky hrbatého zvoníka z chrámu Notre Dame ke krásné cikánce Esmeraldě.

Projekt vzniká ve studiu Warner Bros. a scénář píšou Kieran a Michele Mulroneyovi, kteří nyní připravují také nový díl Sherlocka Holmese.


Román z roku 1831 je dlouhodobým lákadlem filmového i televizního světa a na jeho motivy vznikla řada adaptací. Poprvé to byl v roce 1905 film Esmeralda a zatím poslední velké projekty jsou z roku 1997. Tehdy se sešel animovaný snímek ze studia Disney s akčním dobrodružstvím Zvoník od Matky boží, v němž hlavní role ztvárnili Salma Hayeková a Mandy Patinkin.


Projekt, který prosazuje Brolin, jenž by ho měl i produkovat a zároveň v něm hrát, je zatím v raných fázích. Burton, jehož obraznosti jako by barvitý děj románu byl šitý přímo na míru, se zatím k účasti nezavázal a čeká, jak dopadne scénář, dodal Hollywood Reporter.

Zvoník od Matky Boží (balet Divadla J. K. Tyla)
Zvoník od Matky Boží (balet Divadla J. K. Tyla)