Bono Vox neměl zrovna Beautiful Day

Edmonton (Kanada) - Velmi nečekaného stopaře svezl kanadský hokejista Gilbert Brulé. Centr Edmontonu jel v úterý ve Vancouveru se psem a přítelkyní do parku, když uviděli stát v dešti u silnice frontmana slavné irské kapely U2 Bona Voxe. Známý zpěvák, který ve středu ve Vancouveru koncertoval, si vyrazil na procházku s asistentem a překvapil je déšť. Proto se rozhodli stopovat. Brulého partnerka kolem dvojice nejprve projela, ale čtyřiadvacetiletý Brulé ji přesvědčil, ať se vrátí, že u silnice stojí Bono Vox. „Řekla jsem: 'Ani náhodou, stopaře nebereme, zabijou nás',“ citoval Kelsey Nicholsovou server cnn.com.

Na oplátku za to, že ale Brulé přesto zastavil, ho Bono pozval na středeční koncert U2 ve Vancouveru, kde se o svůj stopařský zážitek podělil i s fanoušky na stadionu. „Mám rád lední hokej, protože ho hrají lidé, kteří klidně berou stopaře. Poznal jsem to na vlastní kůži,“ řekl Vox. „Zeptal se mě: 'Kam to bude?' Tak jsem mu řekl: 'Vezmi mě za Edgem',“ řekl Vox v narážce na kytaristu U2.

Irský zpěvák poté přirovnal členy kapely k hráčům hokejového Edmontonu. „Já chci být Gilbert Brulé,“ prohlásil s tím, že bubeník Larry Mullen je jako pětinásobný vítěz Stanley Cupu Mark Messier. Baskytaristu Adama Claytona přirovnal k někdejšímu brankáři Grantu Fuhrovi a kytaristu Davida Evanse, známého pod přezdívkou The Edge, označil za Wayne Gretzkého. „Je tak trochu Great One,“ připomněl Vox přezdívku slavného hokejisty.