Domingo sklidil v Českém Krumlově nadšení a ovace

Český Krumlov - Velikán světové operní scény Plácido Domingo uzavřel v sobotu večer svým vystoupením 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Bezmála sedm tisíc posluchačů ocenilo jeho výkon opakovanými ovacemi ve stoje. Domingo zazpíval společně s portorickou sopranistkou Anou Maríi Martínezovou. Nekončící potlesk, kytice květin a hlasité Bravo! si vysloužili pěvci po více než dvouhodinové show, v níž zazněly árie a duety z českých, francouzských a italských oper i ukázky z operet a španělských zarzuel.

V závěru koncertu Domingo s Martínezovou společně na pódiu tančili a prodloužili večer o šest přídavků včetně slavné Granady. Nadšené posluchače zvedli šestkrát ze sedadel. Král opery, jak je sedmdesátiletý Domingo přezdíván, se do České republiky vrátil po 17 letech. Pěvce doprovodil Symfonický orchestr Českého rozhlasu (SOČR) pod taktovkou amerického dirigenta Eugena Kohna.

Charismatický Domingo vždy okouzloval svým silným a čarovně zbarveným hlasem, šíří repertoáru i sex appealem, své fanoušky nezklamal ani dnes. Už při příchodu na pódium jej zdravili dlouhým aplausem. Legendární pěvec za svou kariéru nastudoval rekordních 130 tenorových a barytonových rolí a stále hostuje na předních světových scénách.

Na závěr 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov vystoupili 20. srpna legendární španělský tenorista Plácido Domingo a portorická sopranistka Ana María Martínezová.
Zdroj: ČTK
Autor: David Veis

Koncert otevřela známá předehra ke Smetanově opeře Prodaná nevěsta. Domingo předstoupil před diváky s árií Rodrigua z Massenetovy opery Le Cid, po níž sopranistka Martínezová s velkým úspěchem zazpívala notoricky známou árii Rusalky ze stejnojmenné opery Antonína Dvořáka - Měsíčku na nebi hlubokém.

Poté včetně dalších dvou operních předeher následoval „maraton“ árií a duetů, kupříkladu recitativ a árie Cavaradossiho z Pucciniho opery Tosca, árie Andrey Chéniera ze stejnojmenné opery od Umberta Giordana či duet Desdemony a Othella z Verdiho Othella. Velký úspěch sklidil i lehčí repertoár z operet Země úsměvů a Veselá vdova Franze Lehára, píseň Sylvy z Kálmánovy operety Čardášová princezna a čtyři poutavé písně ze španělských zarzuel. Večer završilo šest atraktivních přídavků, mimo jiné Te quiero, dijiste, Besame Mucho, I Could Have Danced All Night, The Impossible Dream a slavná Granada.

Video Reportáž Veroniky Kabátové
video

Reportáž Veroniky Kabátové