Adam Sandler sezobal za Jacka a Jill deset Zlatých malin

Los Angeles - Rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina proměnil v Los Angeles americký herec, producent a scenárista Adam Sandler se svým filmem Jack a Jill. Na svém webu to uvedla nadace G.R.A.F., která každoročně nejhorší snímky a herecké počiny „oceňuje“.

G.R.A.F. nicméně upozorňuje, že ne všechny maliny získal Sandler sám. V převlékací komedii, v níž Sandler hrál mužskou i ženskou hlavní roli, dostal anticenu také oscarový herec Al Pacino. Ten hrál sám sebe a za jeho výkon mu porota přiřkla titul nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Letošní ročník Zlatých malin je v pořadí dvaatřicátý. Doposud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení „nejhorších počinů“ se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Al Pacino a Adam Sandler ve filmu Jack a Jill
Zdroj: Falcon

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O „vítězích“ rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.