Rufus Wainwright rozhodně mimo hru není

Praha/Ostrava – Americko-kanadský zpěvák a skladatel Rufus Wainwright patří mezi nejvýraznější umělce již od svého fantastického debutu z roku 1998. Nyní se vrací po dvouleté pauze s novou deskou Out Of The Game, která je devátou v pořadí. Albu se již před vydáním dostává chvály od hudebních kritiků: The Times napsaly, že „jde o jeho vůbec nejlepší desku“, Mojo a Q mu udělily 4 z 5 možných hvězdiček, Uncut 8 z 10 možných bodů, GQ Rufuse zvolil „Mužem měsíce“.

Poslední období bylo pro Rufuse velmi náročné. Narodila se mu dcera Viva, zemřela mu matka - zpěvačka a skladatelka Kate McGarrigle a zasnoubil se se svým přítelem Jornem. Všechny tyto zásadní události v jeho životě se odráží i ve dvanácti nových písních, které na desce Out Of The Game najdeme. Album je podle autora samotného inspirováno 70. lety, nejvíce pak hudbou Eltona Johna, Davida Bowieho a kapely Queen. Celé natáčení započal Rufus v květnu minulého roku, role producenta se zhostil ten nejpovolanější – Mark Ronson.

Prvním singlem z desky se stala titulní píseň Out Of The Game, ke které Rufus již stihl natočit velmi působivé video. Do hlavní role klipu obsadil herečku Helenu Bonham Carter, manželku režiséra Tima Burtona.

Album Out Of The Game vyšlo 23. dubna na vinylu, CD a jako digitální download. Pro náročnější fanoušky tohoto jedinečného zpěváka bude samozřejmě k dispozici v omezeném množství i jako deluxe verze s mnoha bonusy navíc.

Přebal k albu Out Of The Game
Přebal k albu Out Of The Game

Rufus tímto novinkovým albem, ale i výběrem toho nejlepšího z let minulých, potěší svoje české příznivce! Vystoupí totiž na letošním festivalu Colours of Ostrava, který se koná v termínu 12. – 15. 7.