Na plzeňské ulici je živo

Plzeň - Osmdesát kapel a divadelních představení na šesti scénách během deseti dnů zahrnuje program Pilsen City Festu. Akce je hlavní součástí prvního ročníku multižánrového projektu Živá ulice - Plzeňská setkání, který oživuje západočeskou metropoli po celé prázdniny.

„Živá ulice je synonymem slova festival – které ve skutečnosti znamená především slavnost, oslavu. V Plzni se bude slavit síla společných zážitků a setkávání, bez zábran a pro každého,“ přislíbil ředitel festivalu Jakub Vedral.

Přehlídka nabídne řadu žánrů a stylů, od populárních skupin, jako jsou Toxique, přes proslavené mistry hudby i slova v podobě Vladimíra Mišíka či Michala Prokopa až po alternativu zastoupenou například skupinami Čankišou nebo U-Prag. Kapela The Tap Tap přijede podpořit BezBar, bezbariérový bar poblíž hlavní scény na náměstí Republiky, kde obsluhují vozíčkáři.

Video Reportáž Davida Havleny
video

Reportáž Davida Havleny

„Hlavní scéna festivalu, Republika Stage, nabídne vícegenerační setkání i na pódiu. Každý den se tu potkají vždy otcové se svými syny, například Jan Burian a jeho syn Jiří s kapelou Republic of Two nebo Michal Pavlíček a jeho syn s kapelou U-Prag a taky třeba Jan a Zdeněk Kluka v jedné kapele Čankišou, která hraje hned první den, ve čtvrtek 9. 8.,“ upozornil dramaturg festivalu David Gaydečka z United Islands České spořitelny.

Hudba a divadlo zaplní nejen náměstí, ale i další místa v centru. V prostoru U Branky se můžou návštěvníci těšit na alternativnější Zach's Pub Stage, před Západočeským muzeem na bigbeatové pecky v podobě House of Blues Stage. Jazz zastoupí dvůr Měšťanské besedy v čele s interprety, jako jsou Jonathan Gaudet Four či Glimmer Quintet. Pro děti a rodiče je připraveno několik představení v prostoru Proluka Vojta Vrtek, Studio Damúza či Divadlo Já to jsem.

Sadový okruh bude poslední dva dny festivalu patřit mladé módě a designu – 17. a 18. srpna zde návštěvníci najdou několik desítek návrhářů, designérů a prodejců.