Nehasit, hořím. Hendrix boduje s novým albem

Los Angeles - Legendární kytarista a zpěvák Jimi Hendrix obsazuje horní příčky hudebních žebříčků. A to přesto, že od jeho smrti letos uplyne třiačtyřicet let. Právě dnes totiž vychází album jeho dosud nevydaných dvanácti studiových nahrávek z let 1968 a 1969.

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

Skladby, které se objevujíí na albu People, Hell and Angels (poslechnout si ho lze tu), nahrál Hendrix bez účasti své skupiny Jimi Hendrix Experience, když experimentoval s novými možnostmi hudebního vyjadřování při přípravách alba Electric Ladyland. Na záznamech hraje nejen na kytaru, ale také na klávesy a perkuse. Úvodní singl z desky dostal Hendrixe na špičku americké hitparády časopisu Billboard.

Raději shořet než vyhasnout, bylo heslo generace, k níž Hendrix patřil. Zemřel v roce 1970, v 27 letech, příčina smrti - požití velkého množství alkoholu a prášků na spaní. Dodnes je mnohými považován za nejtalentovanějšího kytaristu rockové historie. A také patří k nejlépe vydělávajícím mrtvým muzikantům - vedle Michaela Jacksona nebo Elvise Presleyho.