Čas na odevzdání daňových přiznání se krátí. Poslední termín je 1. dubna

Daňové přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna. Tento den je i nejzazším termínem pro úhradu daně. Při využití daňového poradce je finální datum 1. červenec. 

Video Události
video

Události: Termín pro daňové přiznání

Daňové přiznání lze podat osobně na příslušném územním pracovišti finančního úřadu nebo ho poslat poštou. Možná je také on-line varianta. Elektronicky ho zatím v Česku, kromě podnikatelů, podává zhruba 130 tisíc lidí. Od ledna ministerstvo vnitra upravilo datové schránky, aby jejich užívání bylo snazší.

„Dneska to můžete používat v tabletu, v mobilu, docela pohodlně. Nemusíte to nijak složitě zoomovat, tak jak to bylo před tím,“ uvedl ředitel odboru eGovernmentu ministerstva vnitra Roman Vrba. 

V EK Partners zpracovávají daňové přiznání pro několik stovek klientů. Také jich se týkají některé změny. 

„Pro rok 2018 platí, že se zvýšilo daňové zvýhodnění na děti. Zvýšila se díky zvýšení minimální mzdy i sleva za umístění dítěte v předškolském zařízení. A významně se změnil paušál u živnostníků, kteří mají příjmy z podnikání, kterým se povinně snižuje jejich paušální výdaj na polovinu v porovnání s předchozím rokem,“ uvedl daňový poradce zmíněné firmy Jan Kotala.