Skupině PPF Petra Kellnera klesl loni čistý zisk na 9,5 miliardy

Skupině PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, klesl loni čistý zisk. Meziročně o dvacet milionů eur na 352 milionů (v přepočtu 9,5 miliardy korun). Výnosy skupiny se snížily o miliardu eur na 5,94 miliardy (asi 160 miliard korun). Skupina to oznámila v pondělí.

„Skupina v roce 2015 těžila z teritoriální i obchodní diverzifikace svých aktivit. V telekomunikacích jsme úspěšně rozdělili společnost O2. CETIN se tak stal strategickou součástí skupiny. Druhé klíčové aktivum, Home Credit, se podařilo stabilizovat díky růstu v Asii a úsporným opatřením v naší ruské bance,“ komentovala výsledky finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

Skupina PPF investuje ve světě do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V Česku vedle nedávné akvizice v telekomunikacích působí PPF také v oblastech bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.