SkyEurope zbylo jen pět letadel, lety mají zpoždění

Praha - Slovenské nízkonákladové aerolinie SkyEurope mají problémy s letadlovou flotilou. Z původních 15 letadel dnes firmě zůstalo pět strojů, které nestíhají dodržovat letový řád. Prakticky všechny lety tak mají velké zpoždění. Informoval o tom server iDnes.cz.

„Dnes se vrací k leasingové společnosti Gecas po vzájemné dohodě šest boeingů,“ řekl mluvčí SkyEurope Tomáš Kika. Minulý týden zmizely z flotily dva stroje, které jsou nyní na kontrole v ostravském opravárenském centru CEAM, další dvě leasingová společnost odebrala SkyEurope už v závěru loňského roku.

„Jednoduše jsme ukončili leasing s jednou společností a poohlížíme se po leasingu u jiných společností,“ řekl Kika. Chybějící kapacitu firma podle něj řeší krátkodobým pronájmem letadel od ostatních dopravců, z Prahy například dnes létá letadlo Air Slovakia.

Kvůli velkým škrtům ve flotile SkyEurope dnes nestíhají létat na čas, některé lety tak nabraly velká zpoždění. Například let v 7:30 do Londýna z Prahy má čtyři hodiny zpoždění. „Děláme vše proto, abychom další zpoždění eliminovali, pevně věřím, že tohle je výjimečná situace,“ uvedl Kika. Hlavní podle něj je, že společnost dále létá a poskytuje své služby.

SkyEurope za svou šestiletou existenci nikdy nevykázaly zisk. Situaci firmy loni zhoršila vysoká cena paliva, nyní se navíc projevuje všeobecný útlum v letectví a finanční krize. Například jen v listopadu ubyla firmě meziročně téměř čtvrtina cestujících.