SkyEurope zbylo jen pět letadel, lety mají zpoždění

Praha - Slovenské nízkonákladové aerolinie SkyEurope mají problémy s letadlovou flotilou. Z původních 15 letadel dnes firmě zůstalo pět strojů, které nestíhají dodržovat letový řád. Prakticky všechny lety tak mají velké zpoždění. Informoval o tom server iDnes.cz.

„Dnes se vrací k leasingové společnosti Gecas po vzájemné dohodě šest boeingů,“ řekl mluvčí SkyEurope Tomáš Kika. Minulý týden zmizely z flotily dva stroje, které jsou nyní na kontrole v ostravském opravárenském centru CEAM, další dvě leasingová společnost odebrala SkyEurope už v závěru loňského roku.

„Jednoduše jsme ukončili leasing s jednou společností a poohlížíme se po leasingu u jiných společností,“ řekl Kika. Chybějící kapacitu firma podle něj řeší krátkodobým pronájmem letadel od ostatních dopravců, z Prahy například dnes létá letadlo Air Slovakia.

Video Reportáž Davida Borka
video

Reportáž Davida Borka

Kvůli velkým škrtům ve flotile SkyEurope dnes nestíhají létat na čas, některé lety tak nabraly velká zpoždění. Například let v 7:30 do Londýna z Prahy má čtyři hodiny zpoždění. „Děláme vše proto, abychom další zpoždění eliminovali, pevně věřím, že tohle je výjimečná situace,“ uvedl Kika. Hlavní podle něj je, že společnost dále létá a poskytuje své služby.

SkyEurope za svou šestiletou existenci nikdy nevykázaly zisk. Situaci firmy loni zhoršila vysoká cena paliva, nyní se navíc projevuje všeobecný útlum v letectví a finanční krize. Například jen v listopadu ubyla firmě meziročně téměř čtvrtina cestujících.