Brněnská Olympia se stala největším centrem na Moravě

Brno - Brněnské obchodní centrum Olympia v Brně dokončilo 4. etapu stavby. Novou část s více než 70 obchody otevře pro veřejnost 16. října. „I přes hospodářskou krizi se ji nakonec podařilo zcela zaplnit,“ řekl dnes novinářům ředitel obchodu a marketingu Aleš Navrátil s tím, že letos centrum zaznamenalo zhruba pětiprocentní nárůst návštěvnosti.  

 

Přístavba 20 000 metrů čtverečních stála kolem 900 milionů korun. Naposledy se Olympia rozrostla v roce 2007, takzvaná třetí etapa stála zhruba 300 milionů korun. „Při obsazování obchodní plochy v této třetí etapě vznikl tak velký přetlak zájemců, že jsme se rozhodli pro další rozšíření,“ dodal Navrátil.

Součástí čtvrté etapy je i klidová zóna, která vznikne za obchodním domem podél řeky Svratky a která bude napojena na cyklostezku Brno – Vídeň. Volnočasové centrum s atrakcemi pro děti, amfiteátrem a lezeckou stěnou otevře Olympia i kvůli vegetačnímu období zeleně na jaře příštího roku.

Obchodní centrum Olympia je nyní největší na Moravě a druhé největší v České republice. V Česku je největší pražské obchodní centrum Letňany. Do konce příštího roku by se měl rozšířit i ostravský Avion Shopping Park.