Pozor na misku s motivy vína, obsahuje nebezpečný formaldehyd

Praha - Ministerstvo zdravotnictví (MZ) varuje před používáním plastových misek s motivy hroznového vína s listy. V nádobí je totiž obsažen nebezpečný formaldehyd, který vyvolává bolesti hlavy a záněty nosní sliznice, dráždí oči a při kontaktu s kůží může způsobit alergické reakce, jak uvedl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň. Nebezpečný výrobek pochází z Číny.

Rozměry melaminové bílé misky jsou 16 krát 6,5 centimetru, na dně je připevněna etiketa s EAN kódem neexistující země, označením „miska“, kódem ITEM NO: T1721 a značkou zeleného bodu. Výrobek je prodáván bez obalu.

Podle ministerstva zdravotnictví laboratorní testy prokázaly, že výrobek uvolňuje formaldehyd, který je nebezpečný pro lidské zdraví. Distributoři a prodejci jsou podle zákona povinni výrobek okamžitě stáhnout z trhu. Distributor musí umožnit osobě, která vlastní nebo drží nebezpečný výrobek, aby jej mohla vrátit zpět dovozci nebo prodejci na jeho náklady. Více informací o výrobku lze najít na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Nebezpečná plastová miska s dekorem hroznového vína
Nebezpečná plastová miska s dekorem hroznového vína