Myši už v prostějovském Lidlu nejsou, může zase otevřít

Praha/Prostějov - Společnost Lidl odstranila hygienické nedostatky ve své prodejně v Prostějově a může ji znovu otevřít. Informovala o tom dnes Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která prodejnu tento týden nařídila zavřít poté, co v ní inspektoři našli myší trus a živé i mrtvé myši.

„Vzhledem k tomu, že poslední kontrolou bylo zjištěno, že provozovna Lidl v Prostějově v ulici Újezd odstranila všechny zjištěné nedostatky, bylo inspektory SZPI povoleno dnes v odpoledních hodinách její opětovné otevření,“ uvedla Petra Horečková ze SZPI.

Mluvčí společnosti Lidl ČR Sandra Kipeťová řekla, že prostějovská prodejna bude otevřena ještě dnes odpoledne. Lidl podle Kipeťové prodejny pravidelně deratizuje. Výskyt a původ hlodavců v prostějovské prodejně nyní firma vyšetřuje. „V prodejně byl silný zápach po výskytu hlodavců. Na některých potravinách byly patrné stopy po myším okusu,“ uvedla ve čtvrtek SZPI.

Minulý týden byly kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám uzavřeny také dvě provozovny ve Středočeském kraji. V prodejně potravin Aleny Hollanové v Obříství na Mělnicku našli inspektoři myší trus, v pražské výrobně medovníků společnosti STATUS - BOHEMIA company byla objevena plíseň.