O Yahoo má zájem investiční společnost Silver Lake

San Francisco - Společnost soukromého kapitálu Silver Lake uvažuje podle agentury Bloomberg o tom, že převezme americkou internetovou společnost Yahoo. Zdroje Bloombergu se však nezmiňují o ceně kontraktu. Správní rada Yahoo minulý týden odvolala ředitelku Carol Bartzovou, nyní ale sama čelí tlaku jednoho z významných akcionářů.

Dle Bloombergu Silver Lake předpokládá, že by nejprve prodal asijskou součást Yahoo a pak se zaměřil na ozdravení hlavní, tedy americké části. V úvahu také připadá, že Silver Lake by americkou část Yahoo nabídl k prodeji. Bartzová z čela Yahoo musela odejít proto, že nedokázala zastavit sílící konkurenci firem, jako je Google a Facebook.

Deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že zástupci Yahoo se společností Silver Lake nejednali a není ani jasné, co přesně Silver Lake nabízí. Noviny rovněž upozornily, že vedení Yahoo potenciálním zájemcům o převzetí signalizovalo, že není pod žádným tlakem.

K informacím WSJ se Silver Lake ani Yahoo nechtěly vyjadřovat. Správní rada Yahoo si ve středu vyslechla prezentaci investiční banky Allen & Co k možnostem, které teď podnik má. Yahoo bude také dál hledat člověka, který by nahradil Bartzovou.