AAA Auto loni zdvojnásobilo zisk na čtvrt miliardy

Praha - Autobazary AAA Auto loni zdvojnásobily čistý konsolidovaný zisk na rekordních 10,3 milionu eur (zhruba čtvrt miliardy korun), což je nejvíce od vzniku firmy. Tržby stouply o třetinu na 276,7 milionu eur (asi 6,8 miliardy korun). Auditovaná čísla firma oznámí 30. dubna.

Češi mají ojetá auta rádi a nic na tom nezměnila ani krize. Velké autobazary tvrdí, že o ní skoro nevěděly a o zákazníky nouzi nemají. Lídr trhu, firma AAA auto, která působí i na Slovensku a v Rusku, měla vloni vůbec nejlepší zisky v historii a vydělala skoro čtvrt miliardy korun.

Společnost loni prodala 44 828 aut, tedy o 13 procent vozů více než předloni. Jejich průměrná cena vzrostla o 16,3 procenta na 5 131 eur (zhruba 127 000 korun) za auto. Skupina loni po čtyřech letech obnovila také regionální expanzi. V Česku otevřela jednu pobočku a další dvě v Česku a na Slovensku následovaly letos v únoru.

Anthony James Denny, generální ředitel AAA Auto:

„Rok 2011 byl pro AAA Auto z pohledu dosaženého čistého zisku mimořádným rokem. Efekt opatření, která společnost zavedla v reakci na krizi, se plně projevil a skupina je nyní významnou měrou efektivnější a ziskovější. Ve srovnání s úrovní před krizí dosáhla loni společnost dvojnásobného provozního a stejně tak čistého zisku na polovičním objemu prodejů.“


Letos společnost počítá s růstem zisku o 20 procent a tržby by měly podle Dennyho stoupnout nejméně o pět procent. „Neočekáváme v tomto roce významnou recesi na trhu ojetých vozů, pouze stagnaci, následovanou opětovným mírným růstem příští rok. Růst prodejů si plánujeme zajistit prostřednictvím nových poboček,“ dodal Denny.

„Dnešní zákazník je trošku více sofistikovaný než zákazník v roce 2008 a 2009. Vyžaduje auta, která jsou zhruba tři roky stará, po prvním majiteli, která mají záruky, jsou dobře servisovaná a v dobrém stavu,“ říká finanční ředitel AAA Auto Jiří Trnka.

Firma plánuje během příštích dvou let otevřít až šest dalších nových autocenter v Česku a až tři nová autocentra na Slovensku. AAA Auto loni vstoupilo také do Ruska, kde plánuje příští rok otevřít i druhou pobočku.

Video Rozhovor s Milanem Lávičkou
video

Rozhovor s Milanem Lávičkou