Autosalon v Los Angeles představí zejména ekologické vozy

Los Angeles - Automobilovému průmyslu začíná vládnout zelená, i letošní ročník Auto Show v Los Angeles se nese v duchu nových technologií a nízkých emisí. Výstava představí celkem čtyřicet novinek. Podle organizátorů jsou hned dva tucty z nich buď čistými elektromobily, nebo hybridy, které lze nabíjet i ze zásuvky.

Na zelenou sází třeba Fiat, vychází přitom z úspěchu svých malých vozů. Do města andělů tak přivezl model „500e“ - plně elektrickou verzi svého populárního Minicar. „Je zábavný, dokonce bych řekl smyslný. Je to elektrický spotřebič, který vás dopraví z bodu A do bodu B. Můžete si jízdu vychutnat a zároveň se i pobavit, a to je dobrá kombinace,“ uvedl marketingový ředitel Fiat Olivier Francois.

Pozadu nejsou ani General Motors. Jejich plně elektrický Spark Chevrolet posiluje řady ekologicky šetrných vozů. „Chceme poskytnout řešení lidem, kteří skutečně chtějí snížit emise. Úspěch měl už Chevrolet Volt, jako auto pro delší cesty. Spark je zase ideální na ježdění po městě,“ sdělila hlavní inženýrka GM Pamela Fletcher. Analytici každopádně už teď předpovídají automobilovému průmyslu oživení. Podle nich by listopadové prodeje dokonce měly být nejsilnější za poslední více než čtyři roky.

Video Autosalon v Los Angeles představí zejména ekologické vozy
video

Autosalon v Los Angeles představí zejména ekologické vozy