Dvě děti nepřežily požár bytu v Havířově, třetí je zraněné

Dvě nezletilé děti v pondělí odpoledne nepřežily požár bytu v Havířově na Karvinsku, mělo jít o chlapce ve věku asi tří a pěti let. Třetí dítě, podle dostupných informací přibližně devítileté děvče, vyvázlo se zraněním. Zachránil jej kolemjdoucí muž. Rodičům dětí poskytl traumatologický tým hasičů psychologickou pomoc, uvedl to mluvčí hasičů Petr Kůdela a policejní mluvčí René Černohorský.

Ilustrační snímek
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

Hasiči k požáru vyjížděli po 15:30. Příčina vzniku a okolnosti požáru se stále vyšetřují. „Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem, který měl vykopnout dveře silně zakouřeného bytu, a je zraněné,“ uvedl Kůdela.

U požáru bytu tři plus jedna zasahovalo pět jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle mluvčího byl zásah hasičů v silně zakouřeném bytě náročný. „Oheň dostali pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo více než hodinu,“ uvedl Kůdela.

Černohorský uvedl, že po příjezdu policistů na místo bylo na místě požáru několik jednotek hasičů i posádky záchranářů. „Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v prvním patře dvoupatrového domu. V době požáru se v bytě nacházely tři nezletilé osoby, které se nadýchaly zplodin hoření,“ uvedl Černohorský.

Podle něj byly dvě z dětí ve velmi vážném a životu ohrožujícím stavu převezeny k urgentnímu lékařskému vyšetření do nemocnice. Z vyjádření mluvčího hasičů vyplývá, že se je nepodařilo zachránit. Policisté nyní zjišťují, zda byl spáchán trestný čin.