Teploty budou o víkendu nadprůměrné, pršet má hlavně na horách

Poslední zářijové dny zůstane počasí proměnlivé, zejména na horách lze čekat srážky, v nížinách by ale víkend měl zůstat převážně bez deště. Teploty by měly být o víkendu průměrné až nadprůměrné, vůbec nejteplejší bude neděle, kdy se vyšplhají i přes 20 stupňů Celsia. V polovině příštího týdne začne proudit vzduch od severu a přijde ochlazení.

Video Studio 6
video

Detailní předpověď počasí

V pátek zůstane počasí velmi proměnlivé. Přes republiku se směrem k východu posouvá pásmo deště, přes den je tedy potřeba s ním počítat, i když ho bude postupně ubývat a například Moravskoslezskému kraji by se srážky mohly vyhnout, případně budou jen slabé. Večer ovšem dorazí další deště od západu, v Čechách lze čekat silné srážky, místy i bouřky.

Teploty se na závěr pracovního týdne vyšplhají na maxima mezi 19 až 23 stupni Celsia, výjimkou bude západ a sever Čech, kde lze čekat osmnáct stupňů.

V noci na sobotu ještě zaprší, od západu ale srážky začnou ubývat a přes den už se přeháňky vyskytnou převážně na horách. V centrální části republiky na většině míst nebude pršet vůbec. Obloha zůstane oblačná, ale zejména na Moravě, ve Slezsku a na jihu Čech se přes den mraky protrhají a bude polojasno. Oproti tomu severozápadní Čechy zůstanou pod mrakem.

Na zářijové poměry nás čeká průměrná až nadprůměrná sobota, teploty na většině území vystoupají k 18 stupňům a na jižní Moravě může být i přes dvacet stupňů. Ještě teplejší bude závěr týdne, nedělní maxima se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni, opět na jihu Moravy může být ještě o stupeň více.

V týdnu přijde ochlazení

I v neděli ještě může na horách pršet, větší srážky dorazí až večer a následně v pondělí. Příští týden se nadále ponese ve znamení proměnlivého a spíše deštivého počasí. Pondělní teploty vystoupají mezi 16 až 20 stupňů Celsia a v těchto hodnotách by měly zůstat i v úterý a středu.

Od čtvrtka začne do tuzemska proudit studený vzduch od severu, který s sebou přinese ochlazení, v druhé polovině týdne lze tedy čekat denní maxima jen kolem dvanácti stupňů. Pokračovat budou i přeháňky.