Po deštivém úvodu nového týdne vyskočí teploty nad dvacet stupňů

Počátek nového týdne bude ještě chladný a deštivý, srážky ale postupně ustoupí a stávající nižší teploty by se mohly dostat relativně nad dvacet stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Ilustrační foto

Zdroj: ČTK Autor: Tomáš Pěkný

Za mokrým a chladnějším víkendem stojí studené frontální rozhraní, které bude počasí v Česku ovlivňovat i v úvodu nového pracovního týdne. Ještě v pondělí se čeká oblačno a zataženo s přeháňkami či trvalejším deštěm a denními maximy mezi čtrnácti a osmnácti stupni, přičemž na západě může být i pouhých dvanáct.

V úterý ale bude déšť už postupně ustávat a také teploty vyskočí výš – pohybovat se mají mezi šestnácti a dvaceti stupni, a ve středu se mohou dostat i na dvaadvacetistupňové hodnoty. Ve čtvrtek pak bude zřejmě nejpříjemněji, s jasnou až polojasnou teplotou a denními teplotami mezi dvaceti a čtyřiadvaceti stupni Celsia.

Nadprůměrný závěr měsíce

Ve druhé půli nového týdne ovšem na české území začne proudit chladný vzduch od severozápadu, a na příští víkend tak ráz počasí vrátí ke stávajícím chladným a deštivým dnům.

Podle čtyřtýdenního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu by ovšem září mohlo zůstat relativně vlídné a ve své druhé polovině i teplotně nadprůměrné. Přes den by v závěru měsíce mohlo být v průměru kolem devatenácti stupňů a první říjnový týden sedmnácti stupňů.