Dražba mladých výtvarníků vynesla Centru Paraple 1,2 milionu pro vozíčkáře

Aukce deseti obrazů současných výtvarníků vynesla pro Centrum Paraple rekordní částku 1,2 milionu korun. Dražba pro handicapované se v pražském Žofíně konala už popáté. Do nabídky přispěli například Theodor Pištěk, Jakub Tomáš nebo Adam Štěch.

Video Studio ČT24
video

Aukce mladých výtvarníků vynesla centru Paraple více než milion

Právě jeho dílo si vedle dalších dvou obrazů koupila rodina Jablonských. „Je to jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak podpořit dobrou věc,“ komentoval dražbu Daniel Jablonský. 

Velký zájem byl třeba o dílo výtvarníka Theodora Pištěka nebo Pasty Onera – to se vydražilo za 170 tisíc korun. Vůbec nejvíc dostalo centrum Paraple za obraz Eden od Martina Krajce, který se vydražil za 300 tisíc korun. 

„Půjde to třeba na fyzioterapii – na vše, co vozíčkáři ke svému každodennímu životu potřebují,“ vysvětluje předseda správní rady Centra Paraple František Vyskočil. 

Centrum Paraple pomáhá vozíčkářům už bezmála 25 let: nabízí poradenství, ale také sociální rehabilitaci nebo sportovní kurzy.

Akce byla součástí aukčního dne Galerie Kodl. O pár minut později se na stejné aukci prodal obraz od Toyen za rekordních 30 milionů korun.