Služby od Googlu byly hodinu a půl nedostupné. V celém Česku a části střední Evropy

Internetové služby od Googlu byly více jak hodinu nedostupné, a to ve středoevropském regionu. Na problémy s vyhledávačem, videoslužbou YouTube a dalšími službami upozornili internetoví uživatelé z Česka a Slovenska. Problémy s přístupem měly i další weby, které hostují na serverech společnosti.

Google
Zdroj: ČTK/PICTURE ALLIANCE Autor: Frank May

Nedostupnost Googlu ve střední Evropě potvrdil web Downdetector.com, který se specializuje na monitoring výpadků internetových služeb. Podle serveru Lupa.cz se jednalo o výpadky především ve střední Evropě.

Mapa výpadku Google služeb
Zdroj: downdetector.com

Podle interních zpráv Googlu fungovaly služby normálně, část lidí ze Slovenska a Česka se k nim ale nemohla dostat. Výpadek byl pravděpodobně na straně internetové infrastruktury operátorů. Výpadky hlásili kromě jiného i zákazníci společnosti Slovak Telekom a operátora Orange.

K obnovení služeb Googlu v Česku pomohli mobilní operátoři a další poskytovatelé internetového připojení, kteří kolem 21:00 upravili nastavení sítí, napsal web Dotekomanie.cz, který se věnuje mobilním technologiím.  

Video Zprávy ve 23
video

Jaké důsledky měl úterní výpadek internetových Google služeb?

„Google také poskytuje cloudové služby různým firmám a organizacím. A ty nefungovaly. Tady nebyl problém jen v tom, že jste nemohli vyhledávat, ale že nebylo možné komunikovat s klienty, s partnery. Naše závislost na fungování těchto služeb je daleko hlubší,“ okomentoval výpadek Aleš Špidla, odborník na kybernetickou bezpečnost.