Lidinský staronovým předsedou Úsvitu – Národní koalice

Hnutí Úsvit – Národní koalice povede i nadále Miroslav Lidinský. Do čela ho znovu zvolili delegáti víkendového volebního sněmu. Úsvit, který je ve sněmovně v opozici, uspořádal sněm v reakci na svůj neúspěch v podzimních volbách. Při nich nezískal ani post krajského zastupitele, ani senátora.

Předseda Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský
Zdroj: ČT24

„Mým životním vzorem je Sir Winston Churchill, státník, který varoval Evropu před Hitlerovou expanzí, ale lidé ho ignorovali. Až když mu historie dala za pravdu, stanul v čele vlády a zachránil nejen Velkou Británii, ale celou Evropu. Stejně jako on vám můžu slíbit jen krev, dřinu, pot a slzy,“ řekl ve svém nominačním proslovu Miroslav Lidinský.

Prvním místopředsedou se stal dosavadní sekretář strany Jan Zilvar, dalšími místopředsedkyněmi pak poslankyně Jana Hnyková a Olga Havlová. Úsvit o tom informoval v tiskové zprávě.

Účastníci sněmu rovněž rozhodli o tom, že strana bude ve svém programu prosazovat přímou demokracii, odpovědnost politiků, zprůhlednění financování neziskových organizací a vymahatelnost práva a spravedlnosti.