Rada Českého rozhlasu má novou předsedkyni. Šafaříka střídá Dohnálková

Novou předsedkyní rady Českého rozhlasu byla zvolena muzikoložka Hana Dohnálková. Nahradila Petra Šafaříka, který rezignoval ke konci března. Na místa odvolaných místopředsedů Milana Badala a Ivana Tesaře byli zvoleni Jiří Vejvoda a Tomáš Kňourek.

Český rozhlas
Zdroj: ČTK Autor: František Géla

Hana Dohnálková je v devítičlenné radě Českého rozhlasu od konce března 2014. Je členkou vedení PKF - Prague Philharmonia a učí hře na housle v Základní umělecké škole Dobřichovice. Publicista, moderátor a překladatel Jiří Vejvoda působí v radě také od roku 2014, v minulosti řídil stanici Českého rozhlasu 2 – Praha. Tomáš Kňourek je referentem odboru kultury Prahy 8, v radě je od roku 2013. Jiří Vejvoda byl zároveň zvolen mluvčím rady.

Odvolání dosavadních místopředsedů navrhl radní Ivan Vodochodský a zdůvodnil je ztrátou důvěry u většiny radních. Šafařík v lednu oznámil, že z funkce odejde kvůli pracovnímu vytížení. V minulosti bylo jeho jméno zmiňováno v souvislosti s uniklými e-maily premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD, ve kterých informoval o dění v radě a průběhu volby ředitele Českého rozhlasu. Šafařík odmítl, že je jejich autorem.