Policie hledá majitele kradených věcí

Poznáte své ukradené věci? Policie hledá majitele tisícovky předmětů

Policie hledá majitele více než tisícovky kradených věcí, které našla při pěti domovních prohlídkách v Praze u drogového dealera. Mezi předměty jsou jízdní kola, koloběžky, motorky, snowboardy, pneumatiky, šperky, nářadí a elektronika všeho druhu, ale i umělecká díla a zbraně. Fotografie s kradenými věcmi jsou dostupné na webových stránkách policie.

 

„Žádáme každého, kdo se stal obětí majetkového deliktu, aby se na fotografie podíval a v případě, že si některou věc pozná, ať se obrátí na kriminalisty na telefonním čísle 257003537, na email: orp2.skpv.ook4@pcr.cz nebo přímo osobně na adrese Ostrovského 253/3, Praha 5 – Smíchov,“ uvedla policie na webu.

Kriminalisté se případem zabývali od poloviny června loňského roku. Drogový dealer z Prahy distribuoval převážně pervitin, za který si nechával platit buď penězi, nebo ho měnil za různé věci, se kterými dál obchodoval. Vzhledem k tomu, že věci získával od drogově závislých, je podle kriminalistů pravděpodobné, že byly kradené.

 

Koncem ledna policie pachatele zadržela a provedla i pět domovních prohlídek. V objektech, kde muž věci před prodejem uchovával, našla vedle elektroniky nebo nářadí také zbraně. Některé věci už kriminalisté vrátili původním majitelům, u většiny je ale obtížné majitele dohledat.

Sedmatřicetiletý muž i jeho dvaatřicetiletá přítelkyně, která mu pomáhala, jsou podezřelí z trestných činů podílnictví a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

V nejbližších dnech by s největší pravděpodobností mělo dojít i k jejich obvinění. Muž byl navíc v minulosti už desetkrát soudně trestaný a v dohledné době měl dokonce nastoupit do věznice.