Náledí trápí řidiče v Plzeňském kraji, způsobilo hromadnou nehodu

Plzeň - Namrzající vozovky budou trápit řidiče v Plzeňském kraji nejméně do konce týdne, zejména večer, v noci a dopoledne. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné a ošetřené posypem. Mrzne ve vyšších polohách Šumavy a Českého lesa. Na Šumavě jsou místy zbytky ujetého sněhu, který tam padal dnes v noci a má se znovu objevit večer. Dálnici D5 na Tachovsku v noci na dnešek ochromila hromadná nehoda. Pět lidí se zranilo.

„Bude to stejné jako ve středu, teploty by se dnes měly pohybovat kolem nuly, občas nějaká přeháňka. Silnice budou ještě zlobit,“ řekl dispečer z Kralovic na Plzeňsku Zbyněk Jaroš. Podobně jako jeho kolega z Klatovska hlásí všechny silnice ošetřené. „Technika je stále v terénu, přeháňky se objevují, večer má opět sněžit,“ řekl silničář z Klatov. Podle něj bude stejné počasí pokračovat i počátkem příštího týdne.

Náledí na dálnici D5 dnes v noci zavinilo srážku šesti vozidel, která na osm hodin zcela ochromila dálnici D5 mezi Benešovicemi a Novou Hospodou na 123. kilometru. Mezi pěti zraněným je několik těžkých, doprava byla znovu otevřena po 7:30, řekl pracovník dálniční policie Ostrov na Tachovsku. Vozovka už je nyní zcela uklizená. Policisté ale varují řidiče i pro další dny. Dálnice na Tachovsku zejména v noci a ráno namrzá.

„Řidiči na zmrzlém Šáreckém mostě nepřizpůsobili rychlost stavu vozovky a těsně za ním se střetli. Povrch vozovky přitom byl chemicky ošetřen,“ dodal. Postupně do sebe nabouraly tři osobní automobily, dvě dodávky a nákladní automobil, který prorazil středové bariéry a skončil v protisměru dálnice. Na Šáreckém mostě se stala před koncem roku smrtelná dopravní nehoda, když vůz propadl mezi tělesy jednoho a druhého směru.