Autobus 375 otevře cestujícím všechny dveře

Praha - Příměstský autobus číslo 375 bude na území Prahy při cestě do centra otevírat všechny dveře. Ropid si od toho slibuje rychlejší odbavování cestujících, lidé se totiž nebudou muset řidiči prokazovat jízdním dokladem, informoval o tom Filip Drápal, mluvčí společnosti, která se zabývá organizací dopravy v Praze a jejím okolí.

„Ve směru z centra i na ostatních příměstských linkách je povinnost nástupu předními dveřmi zachována,“ uvedl Drápal. Důvodem je podle mluvčího to, aby linkou necestovali černí pasažéři.

V případě autobusu 375 se jedná o pilotní projekt. „Pokud se systém osvědčí a neprokáže se zvýšený únik tržeb, budeme se zabývat úvahami o jeho rozšíření, ale vždy však jen ve směru do centra,“ uvedl Drápal.

Autobus, který vozí cestující do metropole z Brandýsa nad Labem, bude otevírat všechny dveře od 9. května. V tento den dochází v autobusové dopravě k více změnám v souvislosti se zahájením provozu metra do Letňan. Linka 375 bude také mít více zastávek v trase Českomoravská - Podolanka.