Začala stavba silnice mezi Železnou Rudou a Špičákem

Železná Ruda (Klatovsko) - Plzeňský kraj dnes zahájil stavbu silnice mezi Železnou Rudou a Špičákem na Klatovsku za 95 milionů korun. Obejde úzký viadukt pod železniční tratí, zlepší bezpečnost řidičů a turistů a umožní průjezdy autobusů ve směru z Nýrska. Nová silnice bude otevřena na začátku příštího roku, v případě dobrého počasí na Šumavě ještě letos, uvedl krajský radní pro dopravu Miroslav Jaroš.

„Stavba zahrnuje výstavbu přeložky silnice II/190 o délce 963 metrů a stavbu nového železničního mostu s vyhovující podjezdnou výškou,“ dodal. Začátek přeložky bude 230 metrů před současným viaduktem ve směru na Špičák a konec trasy u penzionu Jezerka.

„Hlavním smyslem projektu je zlepšení napojení oblasti na silnici první třídy I/27 a dopravních podmínek pro rozvoj turistiky a zvýšení bezpečnosti pohybu pěších v atraktivní lokalitě,“ řekl starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. Nový viadukt umožní průjezd autobusů od Nýrska přes Hojsovu Stráž do turisticky nejatraktivnější části Šumavy. Současná silnice bude využívána jako místní k přístupu do budoucí obytné zóny.