Pod viaduktem v Ostravě se několikrát do roka zaklíní kamion

Ostrava -  Železniční most v Ostravě - Přívoze v Hlučínské ulici se několikrát do roka stává nepřekonatelnou překážkou pro řidiče nákladních aut. Zvláště přespolní řidiči si místo zvýšeného průjezdu po tramvajových kolejích, který by bez potíží projeli, vyberou cestu po silničním pásu, který vede k nízkému železničnímu mostu.

Ve středu 6. srpna v jednu hodinu odpoledne neodhadl čtyřicetiletý řidič poměr výšek svého automobilu a mostu v Ostravě-Přívoze, pod který vjel. Korba ruského kamionu MAN se hluboko pod železničním viaduktem zaklínila.

Jeho běloruský řidič vezl izolační materiál z Bohumína do Moskvy. Náraz poškodil přední část návěsu s minerální vlnou, která se rozsypala. Na místo přijela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Hasiči odklidili vysypaný náklad a vypustili kola návěsu, který se jim pak podařilo vytáhnout. Poté vyprostili kabinu tahače. Tramvajový pás byl desítky minut uzavřen.

Běloruský řidič vyvázl bez zranění. Dechová zkouška vyloučila, že by před jízdou pil alkohol. I tak byl tramvajový pás desítky minut uzavřen. Pak ještě vozovku uklidili.

/*json*/{"map":{"lat":49.8561360111,"lng":18.2700490952,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.85516762456,"lng":18.273782730103,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/