Třetí mladík zemřel v nemocnici po nehodě u Čimelic

Čimelice (Písecko) - Třetí oběť si vyžádala sobotní čelní srážka dvou osobních automobilů u Čimelic na Písecku. Přímo na místě zahynul devatenáctiletý řidič Opelu a jeho o rok mladší spolujezdec. V nemocnici pak zraněním podlehl sedmnáctiletý mladík. Další šestnáctiletý spolujezdec bojuje v českobudějovické nemocnici o život. Těžká zranění utrpěla i dvoučlenná posádka druhého vozu, uvedla mluvčí jihočeské policie Jana Kameníková.

Nehoda se stala v sobotu v podvečer před šestou hodinou. Mladý řidič jel po silnici I/4 od Prahy směrem na Písek. Při předjíždění se na přímém úseku střetl s protijedoucí Octavií. Provedeným šetřením policisté zjistili, že řidič vozidla Opel Astra ani jeho spolujezdci ze zadních sedadel nebyli připoutáni bezpečnostním pásem.

Těžká zranění utrpěla i posádka ze Škody Octavia, šedesátiletý řidič a jeho osmapadesátiletá spolujezdkyně. Nehodu stále vyšetřují písečtí policisté.

Na Písecku v sobotu zahynuli čtyři lidé. První tragická nehoda se stala ráno na přejezdu v Mirovicích. Favorit se tam srazil rychlíkem. Vlak vůz vlekl několik desítek metrů. Srážku nepřežila osmačtyřicetiletá řidička, která zřejmě nerespektovala výstražné znamení na přejezdu. Nikdo další nebyl zraněn.