Od května se upraví některé parkovací zóny

Praha – Zóny placeného stání v Praze čekají v květnu drobné změny. Nově zpoplatněno bude mimo jiné Nové náměstí v Uhříněvsi (Praze 22). V Praze 3 se nadále bude zkušebně platit na celém území městské části. Rozhodli tak městští radní na žádost jednotlivých městských částí. Na Novém náměstí v Uhříněvsi vznikla nedávno nová parkoviště, a protože místo místních tyto plochy hromadně využívají lidé, kteří do Prahy dojíždí, chce radnice nainstalovat automaty a stání zpoplatnit.

„Praha 3 chce zase vyjít vstříc občanům a rozšířit oblast na celé území městské části,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek. Všichni trvalí obyvatelé třetího obvodu si nově budou moci koupit parkovací kartu a využívat takzvaných rezidentních zón například při parkování před úřadem nebo v okolí lékařských zařízení. Zóny ale nebudou v místech, kde nyní neplatí, po svém zavedení na silnicích nijak vyznačeny. To se týká například Jarova. „V tomto případě jde o dosud nevyzkoušený krok, proto chceme jeho zavedení sledovat a po roce vyhodnotit,“ dodal Blažek.

Parkovacích automatů se dočká také Praha 13 před úřadem městské části a před poliklinikou Lípa. Naopak na změny na hranicích s Prahou 2 a 3 musí nadále čekat Praha 10, o jejích návrzích totiž radní nejednali. Podle tiskového odboru magistrátu chystá Blažek zhruba za 14 dní předložit komplexní vyhodnocení provozu zón.