V Ostravě startuje dopravní průzkum

Ostrava - V rámci analýzy přepravních vztahů osloví ostravský dopravní podnik v průběhu května a června téměř dva tisíce domácností. Výzkum bude probíhat také přímo ve vozech MHD. Cílem analýzy je zlepšení dopravní obslužnosti v Ostravě a nejbližším okolí, informoval ostravský dopravní podnik.

Zdroj: www.dpo.cz Autor: Dopravní podnik Ostrava

V květnu a červnu proběhne v Ostravě a nejbližším okolí anketní dopravní průzkum domácností. Distribuci a následný sběr dotazníků zajistí pro dopravní podnik speciálně proškolení tazatelé, kteří se budou prokazovat osvědčením o pověření zpracování anketního dopravního průzkumu v Ostravě a okolí.

„Budeme zkoumat, jak se cestující pohybují na území města, jak často přestupují, jaké jsou cíle jejich cest. Jednoduše řečeno, našim cílem je zjistit, odkud kam se lidé pohybují. Počet obyvatel Ostravy se sice snížil, ale v některých městských částech jako například v Plesné, Krásném Poli či Slezské Ostravě se díky výstavbě počet zájemců o dopravu zvýšil,“ upřesnil ředitel Dopravního podniku Ostrava a.s. Ing. František Kořínek.

Tazatelé se budou zajímat také o hodnocení kvality služeb dopravního podniku jako je čistota vozidel, pravidelnost linek a podobně.

Součástí kompletní analýzy přepravních vztahů je také průzkum obsazenosti jednotlivých vozidel, který již v těchto dnech probíhá.

Celý dopravní průzkum je organizován společně s odborem dopravy ostravského magistrátu. Naposledy byl podobně rozsáhlý průzkum proveden na území města Ostravy v devadesátých letech.