Brožová v Lounech od ČSSD nedostala nominaci, bude kandidovat jinde

Praha - Herečka Kateřina Brožová nezískala nominaci na kandidátku ČSSD pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Stranický okresní výkonný výbor v Lounech, za který měla Brožová kandidovat, nakonec rozhodl jinak a na kandidátku vybral jiná jména. Informaci přineslo dnešní Právo. Herečku prosazoval hlavně šéf ČSSD Jiří Paroubek, který zprávu Práva popírá. „Ona ani nekandidovala v Lounech. Bude kandidovat v jiném okresu, pokud jsem informován,“ uvedl dnes v Interview ČT24.

Ve kterém okrese má tedy Brožová kandidovat, Paroubek nechce prozradit. „Nechal bych to na funkcionářích,“ řekl pouze. Okresní výbor v Lounech nakonec jako jedničku na kandidátku nominoval místostarostu Loun a krajského radního Jana Čermáka. Jméno herečky není ani na dalších místech navržené kandidátky. Nominace ale ještě musí potvrdit okresní konference.

Místopředseda lounského výboru Karel Vrba podle Práva výběr odůvodnil tím, že Litoměřicko je zemědělský okres - a jako takový potřebuje poslance, který něco pro zemědělství udělá. Brožová je podle něj spíše pro kulturu.

Herečka už dříve nabídku ČSSD potvrdila s tím, že byla mile překvapena a že se sociální demokracií sympatizuje. Navíc v několika posledních kampaních ČSSD stranu podporovala. Šéf ČSSD uvedl, že Brožová má podobné názory jako sociální demokracie. „Paní Kateřina Brožová s námi dlouhodobě spolupracuje. Má podobné názory, jako jsou názory ČSSD. Určitě by chtěla pracovat pro českou kulturu,“ uvedl Paroubek. Severočeští poslanci ale Paroubkovo nadšení pro Brožovou nesdíleli - báli se, že by se díky ní vůbec do sněmovny dostat nemuseli.

Média již dříve uvedla, že za ČSSD bude nejspíš kandidovat do sněmovny také vítěz olympiády v Naganu hokejista Jiří Šlégr, který je jedním z největších sponzorů ČSSD.