Paroubek znovu terčem útoku vejci

Plzeň - Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal opět terčem útoku dvou výtržníků, kteří po něm na dnešním mítinku v Plzni začali házet vejce. Zasáhla proti nim policie a odvedla je na obvodní oddělení, aby je vyslechla a sepsala s nimi protokol. Jejich čin bude dále řešen pouze jako přestupek proti veřejnému pořádku. Tento týden to je už podruhé, kdy musel šéf sociální demokracie čelit takovému útoku.

Dva mladíci ve věku 20 a 21 let tak zopakovali situaci ze středy na mítinku v Kolíně, kde se Paroubek stal terčem dvojice vrhačů vajec a také rajčat. Jedno vejce ho zasáhlo. Zda se to podařilo vrhačům v Plzni, není jasné. Neví to mluvčí policie a vedoucí tiskového oddělení ČSSD Ondřej Macura uvedl, že si incidentu nevšiml. „Nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit, že se něco takového stalo,“ poznamenal Macura.

Obdobné útoky na české politiky nejsou příliš časté. Nejznámějším je házení vajec na bývalého prezidenta Václava Havla. V říjnu 1991, kdy se rozpadal společný československý stát, dav na náměstí SNP v Bratislavě po Havlovi házel vajíčka. Výtržníci ho netrefili, zasáhli nynějšího českého prezidenta Václava Klause, tehdejšího místopředsedu federální vlády.