Lupič si v Ostravě jako rukojmí vzal ženu s malým dítětem

Ostrava - Ženu, která v náruči držela 1,5 roku staré dítě, si ve středu jako rukojmí vzal zatím neznámý lupič během přepadení banky GE Money v Ostravě-Zábřehu. Ženě, která náhodou v bance byla, přiložil ke krku nůž a donutil ji dojít až k pokladnám. Tam pracovnici banky přinutil vydat větší obnos peněz. Po celou dobu sedmačtyřicetiletá žena v náruči držela svou malou vnučku. Policie muže zatím nechytila.


Lupič se maskoval zvláštním způsobem. Hlavu si omotal obvazem či pruhy z bílé látky. Nechal si otvory jen pro oči a ústa. Podle svědků vypadal jako mumie. Při zločinu naštěstí nikdo nebyl zraněn. Lupič si z banky odnesl několik desítek tisíc korun. Proti lupiči nezasáhla ochranka banky - údajně v bance v inkriminovanou chvíli nebyla. "Naši zaměstnanci postupovali profesionálně a podle předpisů, odmítl to mluvčí GE.

Před loupeží se podle svědků pohyboval v okolí křižovatky ulic Výškovická, Volgogradská a Čujkovova. Právě tam si jej všimlo několik lidí. Všechny upoutal obvaz, kterým si maskoval tvář. Informace o pachateli mohou lidé policii předat prostřednictvím linky 158 či sdělit pracovníkům jakékoliv policejní služebny.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Popis pachatele

0

  • štíhlá vysoká postava, výška do 180 cm 
  • měl tmavomodrou šusťákovou bundu s kapucí
  • černé dlouhé kalhoty s červeným proužkem po straně
  • černošedé sportovní boty
  • měl tmavé rukavice
Identikit pachatele
Identikit pachatele